Najnowsze

X-CAMP - RELACJA

          Obozy X-Camp trudno opisać w kilku słowach. Każda edycja tego projektu była inna, ale piąta była przełomowa. W ubiegłych latach w obozie brały udział osoby, które ze sztukami, sportami i systemami walki miały wcześniej jakiś kontakt. W piątej uczestniczyły również takie, które wcześniej nie znały sztuk walki. Wykazały się tym samym odwagą. Dlaczego? Bo zdecydowały się przeżyć przygodę!

          Miło było nam gościć ludzi głodnych życia, dla których praca nad samym sobą, a szczególnie nad słabościami były nowym doświadczeniem. Codziennie słyszeliśmy: „Ja tego nie zrobię...”, „Chyba was poje&%@*”, ale tak wygląda realne życie: codziennie nas zaskakuje, przynosi problemy i niespodzianki. Trud, wyrzeczenia, ciężka praca, rezygnacja z przyzwyczajeń, radzenie sobie w sytuacjach bez wyjścia towarzyszyły uczestnikom przez cały czas trwania obozu.

 

X-CAMP 2013

 

          X-Camp to obóz dla ludzi pragnących doświadczyć czegoś innego. Czterodniowe zmagania pokazują, na ile uczestnicy są otwarci i silni, czy istnieją dla nich jakieś bariery. Codziennie są zaskakiwani nowymi wyzwaniami, o których nie myśleli wcześniej. Chyba nie ma lepszego treningu radzenia sobie z przeciwnościami w życiu. Uczestnicy obozu po kilku dniach stwierdzają, ile ich ciało jest w stanie wytrzymać, budują silną psychikę, uczą się, jak bronić sobie i najbliższych, stają się też przykładem do naśladowania w wyznaczaniu kolejnych celów i stawianiu czoła wyzwaniom.

          Litera „X” w nazwie obozu oznacza zmienność, wielką niewiadomą, na którą nie ma wpływu. „X” to wielka przygoda i próba własnego JA. Obóz to poznawanie technik walki wręcz, samoobrony, procedur bezpieczeństwa, poznawanie granic swoich możliwości, integracja oraz przyjaźń. X-Camp pokazuje, że można być osobą słabą i silną zarazem, pokazuje nad czym popracować i na co zwracać uwagę. Wspólnie z uczestnikami mogliśmy prześledzić każdy ruch i go analizować – w tym celu wyświetlaliśmy masę zdjęć i filmów przed ośrodkiem noclegowym.

 

X-CAMP 2014

 

          Największą nagrodą dla nas, trenerów, był uśmiech uczestników i zaangażowanie we wspólne działania. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą w dziedzinie bezpieczeństwa, zdobytą przez wiele lat ćwiczeń. Mamy nadzieje, że ten know-how przyda się uczestnikom i będą oni z niego korzysta. W końcu to oni tworzą przyszłość i dzięki nim będzie ona bardziej bezpieczna.

          Dziękujemy uczestnikom wszystkich edycji X-Camp za zaangażowanie i wkład w ten projekt. Jesteśmy pod wrażeniem  Waszej postawy i pozytywnej energii, która towarzyszyła nam w każdej edycji obozu. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele pomysłów, braliśmy udział w wielu treningach o rożnej tematyce, podróżowaliśmy w miejsca zapomniane przez historię, budowaliśmy więzi między nami i wzmacnialiśmy wspólną pasję, jaką jest bezpieczeństwo osobiste.

 

X-CAMP 2015

 

          W historii obozów X-Camp byliśmy więc nad jeziorem, rzeką, w lesie; przeżyliśmy przeprawę pontonami, wspinaczkę na skałkach, przejście podziemiami, wspólne obiady i poranne zaprawy, uczyliśmy się pierwszej pomocy, strzelaliśmy z broni palnej, graliśmy w paintball, gry wojenne i ćwiczyliśmy taktykę, przeżyliśmy też desant z łodzi motorowej rozpędzonej do granic możliwości.

       Mimo, że tylko nieliczni kończyli wszystkie zmagania, szanujemy każdego z uczestników. Obozowicze wspierali się nawzajem, nawet gdy brakowało im sił i stworzyli silną grupę. Tych wspomnień nikt Wam nie zabierze! Mamy nadzieje, że wkład nas, trenerów, oraz ciężka praca każdego z uczestników spowodują, że staną się oni lepszymi ludźmi.

 

X-CAMP 2016

 

          Jako organizatorzy X-Camp chcieliśmy podziękować wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest X-Camp. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom oraz partnerom za profesjonalizm i zaangażowanie i przygotowanie uczestników do obozu, a w szczególności: Dariuszowi Tomalkiewiczowi, instruktorom Defendo: Łukaszowi Osieckiemu, Przemysławowi Krok, Marcinowi Rokitce, Damianowi Kudła, wszystkim pracownikom sztolni, Schronisku Orzeł, Combat Stoor, WOPR Wałbrzych, Dolnośląskiej Ochotniczej Armii, Paintball Wałbrzych oraz innym osobom, które dołożyło swoją cegiełkę do organizacji naszych obozów!

          Do napisania są kolejne rozdziały historii naszych wspólnych wypadów. Jakie one będą, pokaże przyszłość. Wspólnie będziemy tworzyć kolejne wspaniałe edycje X-Camp. Jesteście gotowi na PRZYGODĘ ŻYCIA?

 

X-CAMP 2017

 

<< Powrot do poprzedniej strony