Najnowsze

BATON VS TONFA - WARSZAWA - AKTUALIZACJA

Uwaga! Lista na seminarium Baton vs Tonfa została zamknięta. Prosimy jednak przesyłajcie swoje zgłoszenia na info@defendo.pl - w przypadku dużej ilości chętnych zorganizujemy dodatkowe seminarium (2-3 tygodnie później).


Zapraszamy na pierwsze seminarium z programu Defnedo Blue, którego tematem będzie porównanie dwóch popularnych narzędzi obronnych: "Baton vs Tonfa". Na seminarium poznacie odpowiednie przepisy uprawniające Was do korzystania z tych akcesoriów, techniki obezwładniania czy unieszkodliwiania przeciwnika, jak i również czysto obronne ich zastosowanie.

Na szkoleniu, dzięki uprzejmości firmy militaria.pl, zostanie zaprezentowanych kilkanaście różnych modeli pałki teleskopowej. Poniżej szczegóły tego wydarzenia:

 

Miejsce: Klub Fighter's Fitness, ul. Radiowa 1a, Warszawa

Data: 27.02.2016

Godzina: 13:00-18:00

Uczestnicy: przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych, instruktorzy Defendo Alliance, studenci Defendo, wszyscy zainteresowani nauką skutecznych technik interwencji

Wyposażenie: strój sportowy lub mundur ćwiczebny, pas, baton (jeśli posiadasz), rękawice bokserskie, komplet ochraniaczy, napoje, ewentualnie prowiant

Cena: 80 zł - przedstawiciele służb mundurowych i studenci ze stopniem min. CT I
          100 zł - pozostali uczestnicy

Prowadzący: Istvan NagyTomasz Maczuga

Zapisy i dodatkowe informacje: info@defendo.pl

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona do 20 osób - decyduje kolejność zgłoszeń!

Opis / program wydarzenia:
Defendo Blue jest to program obejmujący tematykę technik i taktyki interwencji. Program ten zawiera sposoby odpierania najczęściej występujących ataków w trakcie działań interwencyjnych, techniki obezwładniania i kontrolowania agresywnych osób, posługiwania się kajdankami, gazem obezwładniającym, pałką teleskopową oraz techniki strzeleckie w trakcie walki w kontakcie bezpośrednim. Proponowany przez nas cykl spotkań obejmuje pięć części, w której każda z nich obejmować będzie inny zakres z programu Defendo Blue. Szkolenia te głównie skierowane są do osób pracujących w służbach mundurowych, ochronie, planujących podjęcie takiej działalności zawodowej oraz każdego kto jest zainteresowany bezpieczeństwem osobistym.

Te nowoczesne i intensywne szkolenia realizowane są w weekendy i prowadzone są kadrę instruktorską posiadającą najwyższe kwalifikację w organizacji Defendo Alliance. Udział w seminarium pozwoli zapoznać się z głównymi założeniami programu Defendo Blue oraz uzupełnić i ugruntować wiedzę wyniesioną z innych szkoleń. Każda z pięciu części seminarium ukierunkowana jest na inne aspekty stosowania środków przymusu bezpośredniego w działaniach interwencyjnych. Szkolenia przygotowują do praktycznego działania w trakcie interwencji w polskich uwarunkowaniach prawnych. Tematami naszymi spotkań będą:

 • Baton vs Tonfa
 • Użycie siły fizycznej i kajdanek
 • Taktyka interwencji w zespole dwuosobowym
 • Interwencje w warunkach ograniczonej widoczności
 • Użycie broni palnej w trakcie interwencji

Część 1 z cyklu seminariów Defendo Blue "Baton vs Tonfa" dotyczy następujących aspektów:

 • teoria: przepisy dotyczące legalności posiadania i używania pałek, budowa i rodzaje pałek stosowanych w służbach mundurowych, skutki użycia pałki i elementy pierwszej pomocy;
 • techniki dobywania i przygotowanie do użycia;
 • techniki zadawania uderzeń;
 • techniki obrony;
 • obezwładnianie osoby;
 • porównanie pałki teleskopowej i wielofunkcyjnej (baton vs tonfa);
 • wybrane elementy odpierania ataków w trakcie interwencji;
 • ćwiczenie sprawdzające z użyciem kombinezonów ochronnych HIGH GEAR.

Zalecamy udział w szkoleniach zgodnie z zaproponowana kolejnością, jednak możliwe jest wybranie dowolnej części.

<< Powrot do poprzedniej strony