Program Szkoleniowy

 

Defendo oferuje unikalny program szkoleniowy, w którym każdy poziom koncentruje się na innym aspekcie samoobrony.

Na poszczególnych poziomach nabędziesz rozmaite umiejętności, takie jak: odpowiednia postawa  i poruszanie się w pozycji walki, wykorzystanie maksymalnej siły podczas wyprowadzania ataków, umiejętność obrony przed nagłymi atakami nadchodzącymi z różnych stron, walka w parterze, taktyka i techniki kontroli przeciwnika, dźwignie, przygotowanie psychiczne i umiejętności obrony przed uzbrojonym napastnikiem. Zróżnicowany model treningowy przygotuje Cię do obrony w każdej sytuacji.

 

LEVEL I - HARD TARGET

Jest to pierwszy z sześciu poziomów, na którym uczysz się podstaw samoobrony. Na tym poziomie kształtujesz swoją postawę psychiczną aby "nigdy się nie poddawać". To ona uczyni Cię trudnym celem dla potencjalnego agresora. Trening prowadzony w bezpiecznym otoczeniu nastawiony jest na wysiłek fizyczny, ciężką pracę a także na doskonałe oderwanie od codzienności, przygodę i zabawę.


LEVEL II, III, IV - COMBAT TECH

To są następne trzy poziomy Twojego programu treningowego. Są one nastawione rozwinięcie i na szlifowanie technik, które mają za zadanie poprawić Twoje umiejętności samoobrony. Mają również na celu nauczyć Cię jak sobie radzić z atakami nadchodzącymi z różnych kierunków, w stójce i w parterze, oraz jak kontrolować większego i silniejszego przeciwnika. Będziesz doskonalić umiejętności zdobyte w Hard Target i wzmacniać postawę „nigdy się nie poddawać” poprzez trening fizyczny i psychiczny.


LEVEL V, VI - S.T.A.R. (SPECIAL TACTICS AND RESPONSE)

Dwa ostatnie poziomy to zaawansowane programy szkoleniowe Defendo. Koncentrują się na obronie przeciwko uzbrojonemu agresorowi (broń, nóż, pałka). Twoje umiejętności są podnoszone dzięki użyciu metod realistycznego treningu. Jest to program treningu taktycznego na wysokim poziomie, który przygotowuje Cię do obrony w każdej niebezpiecznej sytuacji.


DEFENDO RED

Najwyższy, mistrzowski poziom systemu Defendo. Jest to odpowiednik czarnego pasa w sztukach i sportach walki. Otrzymanie dyplomu Defendo Red z rąk Mistrza Jyrki Saario oznacza, że dana osoba przez ostatnie lata regularnie rozwijała się bezpośrednio pod okiem Mistrza, a jej umiejętności i rozumienie systemu Defendo osiągnęły poziom godny mistrza Jyrkiego Saario.


 

System Defendo wyróżnia również dwie grupy wysoko wykwalifikowanych, starannie wyselekcjonowanych instruktorów. Każda z tych grup ma specyficzne zadania wymienione poniżej:

 

I.D.D.I. - INTERNATIONAL DIVISION OF DEFENDO INSTRUCTORS

Jedynie instruktorzy I.D.D.I. mają prawo prowadzenia szkoleń zagranicą. Członkowie tej grupy uczą instruktorów i studentów DEFENDO na całym świecie. Zadaniem członków IDDI jest rozwój DEFENDO i zapewnienie wysokiego poziomu nauczania. Ucząc w wielu krajach zbierają informacje o specyficznych potrzebach różnych regionów, tak aby można było rozwijać nasz system i dostosowywać go do wymogów nowoczesnego świata. Każdy członek tej grupy jest po wieloletnim przygotowaniu w sztukach walki, samoobronie i doświadczenie na polu bezpieczeństwa.

Przejdź do listy instruktorów I.D.D.I.

 

R.A.I.D. - RESEARCH AND INTERNATIONAL DEVELOPMENT

Członkowie Międzynarodowej Grupy Badawczo-Rozwojowej DEFENDO to osoby, których zadaniem jest zbieranie informacji, danych i doświadczeń w celu dalszego rozwoju systemu. W grupie R.A.I.D. mogą się znaleźć osoby powyżej 30 roku życia posiadające poziom DEFENDO RED. Członkowie R.A.I.D. to starannie wyselekcjonowani instruktorzy z różnych krajów, zaproszeni przez mistrza Jyrkiego Saario.

Przejdź do listy instruktorów R.A.I.D.